Może jeszcze nie wszyscy z Państwa zauważyli, że portal UZP przeszedł metamorfozę. Zmiany te są widoczne zarówno w szacie graficznej, jak i w funkcjonalności. Jedną z ciekawszych funkcji udostępnionych przez UZP jest wyszukiwarka orzeczeń
Narzędzie dostępne jest na stronie https://orzeczenia.uzp.gov.pl/

Sejm uchwalił ustawę odsuwającą w czasie obowiązek elektronizacji zamówień poniżej progów unijnych

Zmiany przepisów, czyli zmiany, zmiany, zmiany...

Moderator: Janosik

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Janosik
Administrator
Posty: 16563
Rejestracja: 4 września 2008, o 11:43
Kontakt:

Sejm uchwalił ustawę odsuwającą w czasie obowiązek elektronizacji zamówień poniżej progów unijnych

Post autor: Janosik » 20 lipca 2018, o 21:32

Uprzejmie informujemy, że w dniu 20 lipca 2018 r. Sejm RP uchwalił ustawę zmieniającą ustawę – Prawo zamówień publicznych oraz ustawę o zmianie ustawy Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2744 i nr 2775). Ustawę przekazano do Senatu.
Zmiany dotyczą zarówno ustawy Prawo zamówień publicznych jak i ustawy z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy ̶ Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw.
Głównym celem zmian jest odsunięcie w czasie obowiązku pełnej elektronizacji w odniesieniu do postępowań o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonych przez innych zamawiających niż centralny zamawiający, których wartość zamówienia jest poniżej progów unijnych. Przewiduje się zatem przesunięcie obowiązku prowadzenia w tych postępowaniach komunikacji zamawiającego z wykonawcami wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej z dnia 18 października 2018 r. na dzień 1 stycznia 2020 r., tj. do czasu pełnego wdrożenia modelu docelowego zakładającego funkcjonowanie centralnej Platformy e-Zamówień, z którą zintegrowane będą Portale e-Usług.
Przyjęte zmiany mają również na celu doprecyzowanie przepisów regulujących kwestie związane z elektronizacją zamówień publicznych, wdrożonych ustawą z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw.
Ustawa wejdzie w życie z dniem 17 października 2018 r.
Poniżej link do strony Sejmu RP:
link

Awatar użytkownika
gyl
Posty: 2359
Rejestracja: 5 września 2008, o 09:22

Re: Sejm uchwalił ustawę odsuwającą w czasie obowiązek elektronizacji zamówień poniżej progów unijnych

Post autor: gyl » 6 sierpnia 2018, o 14:00

4 lata od przyjęcia dyrektyw (których założenia znane już wcześniej), ponad 2 lata od wejście w życia ustawy wdrażającej dyrektywy do Pzp. Ręce same składają się do oklasków :lol:

ODPOWIEDZ