czy to naruszenie art. 7 ust. 1 i art. 22 ust.2 ustawy Pzp?

Siała baba mak, nie wiedziała jak.
kosma
Posty: 42
Rejestracja: 19 stycznia 2009, o 21:03

czy to naruszenie art. 7 ust. 1 i art. 22 ust.2 ustawy Pzp?

Postautor: kosma » 3 czerwca 2009, o 20:45

Czy zamawiajacy moze postawić warunek posiadania odpowiedniego doświadczenia polegajacy na wykonaniu roboty budowlanej ...... własnymi siłami? zamówienie z natury zwyczajnych - na roboty budowlane rzecz jasna.
kosma

Awatar użytkownika
Janosik
Administrator
Posty: 15126
Rejestracja: 4 września 2008, o 11:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: czy to naruszenie art. 7 ust. 1 i art. 22 ust.2 ustawy Pzp?

Postautor: Janosik » 3 czerwca 2009, o 20:47

A co to znaczy siłami własnymi? Prezes ma kopać łopatą?

kosma
Posty: 42
Rejestracja: 19 stycznia 2009, o 21:03

Re: czy to naruszenie art. 7 ust. 1 i art. 22 ust.2 ustawy Pzp?

Postautor: kosma » 3 czerwca 2009, o 20:50

nie wiem co zamawiający miał na myśli, ja rozumiem to jako chęć wyeliminowania wykonawców korzystajacych z podwykonawców, będących podwykonawcami, działających w konsorcjach...
kosma

Awatar użytkownika
Janosik
Administrator
Posty: 15126
Rejestracja: 4 września 2008, o 11:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: czy to naruszenie art. 7 ust. 1 i art. 22 ust.2 ustawy Pzp?

Postautor: Janosik » 3 czerwca 2009, o 20:51

Zamawiający nie ma takiego prawa.

Grzegorz B.
Posty: 4223
Rejestracja: 4 września 2008, o 12:09
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: czy to naruszenie art. 7 ust. 1 i art. 22 ust.2 ustawy Pzp?

Postautor: Grzegorz B. » 4 czerwca 2009, o 08:25

kosma pisze:nie wiem co zamawiający miał na myśli, ja rozumiem to jako chęć wyeliminowania wykonawców korzystajacych z podwykonawców, będących podwykonawcami, działających w konsorcjach...


Na marginesie (bo co do meritum pełna zgoda z Janosikiem), nie należy mylić podwykonawców z konsorcjum :) Jeśli mamy kilku wykonawców w konsorcjum to siły własne obejmują wtedy każdego z nich :)
Grzegorz Bednarczyk w szponach zamówień
ostatnia aktualizacja "szponów": 22 grudnia - O niewymaganych dokumentach

Awatar użytkownika
Janosik
Administrator
Posty: 15126
Rejestracja: 4 września 2008, o 11:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: czy to naruszenie art. 7 ust. 1 i art. 22 ust.2 ustawy Pzp?

Postautor: Janosik » 4 czerwca 2009, o 08:47

No i nie można zapomnieć o 2 interpretacjach wykazywania się robotami wykonanymi w ramach konsorcjum. Raz, że każdy z konsorcjantów może się chwalić całym zakresem, nawet jak wykonał tylko 1%. Druga wersja to, że chwalić się można ale tylko tym, co faktycznie zrobiono, czyli...zgaduj zgadula, w którym ręku złota kula :-)

kosma
Posty: 42
Rejestracja: 19 stycznia 2009, o 21:03

Re: czy to naruszenie art. 7 ust. 1 i art. 22 ust.2 ustawy Pzp?

Postautor: kosma » 4 czerwca 2009, o 20:18

Cieszę się, że uważacie warunek "siłami własnymi" za niedopuszczalny. Ulga... :) Ta druga wersja Janosika bardziej do mnie przemawia. Jeśli referencje są wystawione na kosorcjum, nie mogę stwierdzić co faktycznie robił jeden z jego członków. A jeśli właśnie wykonawca przedstawi takie referencje, to mam prawo żądać wyjaśnień czy przyjąć je potulnie i uznać że wszystko jest ok?
kosma

Marko
Posty: 2119
Rejestracja: 4 września 2008, o 12:20
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: czy to naruszenie art. 7 ust. 1 i art. 22 ust.2 ustawy Pzp?

Postautor: Marko » 4 czerwca 2009, o 20:26

kosma pisze: A jeśli właśnie wykonawca przedstawi takie referencje, to mam prawo żądać wyjaśnień czy przyjąć je potulnie i uznać że wszystko jest ok?

viewtopic.php?f=2&t=812

kosma
Posty: 42
Rejestracja: 19 stycznia 2009, o 21:03

Re: czy to naruszenie art. 7 ust. 1 i art. 22 ust.2 ustawy Pzp?

Postautor: kosma » 4 czerwca 2009, o 20:42

Dzięki, Marko :)
kosma


Wróć do „Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], tomele22 i 46 gości