Może jeszcze nie wszyscy z Państwa zauważyli, że portal UZP przeszedł metamorfozę. Zmiany te są widoczne zarówno w szacie graficznej, jak i w funkcjonalności. Jedną z ciekawszych funkcji udostępnionych przez UZP jest wyszukiwarka orzeczeń
Narzędzie dostępne jest na stronie https://orzeczenia.uzp.gov.pl/

wątpliwości: informacja z ZUS + referencje

Siała baba mak, nie wiedziała jak

Moderator: Janosik

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alfi
Posty: 156
Rejestracja: 31 grudnia 2008, o 12:46

wątpliwości: informacja z ZUS + referencje

Post autor: Alfi » 5 marca 2018, o 09:41

Witam, mam 2 sprawy :
1. Wykonawcą jest spółka komandytowa. Sp. z o.o. jest komplementariuszem. Wykonawca w celu potwierdzenia informacji zawartych w JEDZ dostarcza: zaświadczenie z ZUS wystawione dla Sp.k., a zamiast zaświadczenia z ZUS dla Sp. z o.o. dostarcza informację z ZUS, że w związku ze złożonym wnioskiem XXX informuje, że wnioskodawca nie figuruje w rejestrze płatników składek KSI ZUS. Czy Sp. z .o.o. może nie być płatnikiem składek do ZUS ? Czy te dokumenty są ok ?

2. Jedne ze złożonych referencji na potwierdzenie posiadanego doświadczenia wystawione są przez nie wiadomo kogo. Nie dość, że nie da się dokładnie odczytać nazwiska osoby wystawiającej, to nie ma żadnej imiennej pieczątki identyfikującej tę osobę. Jest co prawda pieczątka firmy, ale jest to o tyle zastanawiające, że instytucja ta będąc Centralą pewnej dużej firmy, posługuje się nawet w najdrobniejszych sprawach papierem firmowym. Tymczasem referencje są na zwykłym papierze i posiadają jako identyfikujące tylko wspomnianą pieczątkę. Mam poważne wątpliwości czy uznać takie referencje. Chyba powinnam wezwać W. do złożenia poprawnych referencji. Mam rację ?

Ten temat ma 9 odpowiedżi

Musisz być zarejestrowanym i zalogowany użytkownikiem aby przeglądać odpowiedzi w tym temacie


Zarejestruj się Zaloguj się
 
ODPOWIEDZ