wątpliwości: informacja z ZUS + referencje

Siała baba mak, nie wiedziała jak

Moderator: Janosik

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alfi

wątpliwości: informacja z ZUS + referencje

Post autor: Alfi » 5 marca 2018, o 09:41

Witam, mam 2 sprawy :
1. Wykonawcą jest spółka komandytowa. Sp. z o.o. jest komplementariuszem. Wykonawca w celu potwierdzenia informacji zawartych w JEDZ dostarcza: zaświadczenie z ZUS wystawione dla Sp.k., a zamiast zaświadczenia z ZUS dla Sp. z o.o. dostarcza informację z ZUS, że w związku ze złożonym wnioskiem XXX informuje, że wnioskodawca nie figuruje w rejestrze płatników składek KSI ZUS. Czy Sp. z .o.o. może nie być płatnikiem składek do ZUS ? Czy te dokumenty są ok ?

2. Jedne ze złożonych referencji na potwierdzenie posiadanego doświadczenia wystawione są przez nie wiadomo kogo. Nie dość, że nie da się dokładnie odczytać nazwiska osoby wystawiającej, to nie ma żadnej imiennej pieczątki identyfikującej tę osobę. Jest co prawda pieczątka firmy, ale jest to o tyle zastanawiające, że instytucja ta będąc Centralą pewnej dużej firmy, posługuje się nawet w najdrobniejszych sprawach papierem firmowym. Tymczasem referencje są na zwykłym papierze i posiadają jako identyfikujące tylko wspomnianą pieczątkę. Mam poważne wątpliwości czy uznać takie referencje. Chyba powinnam wezwać W. do złożenia poprawnych referencji. Mam rację ?

Ten temat ma 9 odpowiedżi

Musisz być zarejestrowanym i zalogowany użytkownikiem aby przeglądać odpowiedzi w tym temacie

Zarejestruj się Zaloguj się

ODPOWIEDZ