Może jeszcze nie wszyscy z Państwa zauważyli, że portal UZP przeszedł metamorfozę. Zmiany te są widoczne zarówno w szacie graficznej, jak i w funkcjonalności. Jedną z ciekawszych funkcji udostępnionych przez UZP jest wyszukiwarka orzeczeń
Narzędzie dostępne jest na stronie https://orzeczenia.uzp.gov.pl/

Wolna ręka a elektronizacja

Siała baba mak, nie wiedziała jak

Moderator: Janosik

ODPOWIEDZ
maniutek23stan
Posty: 341
Rejestracja: 24 listopada 2008, o 14:08

Wolna ręka a elektronizacja

Post autor: maniutek23stan » 12 stycznia 2019, o 20:39

Witam,

Zwracam się z takim zapytaniem jak prawidłowo stosować przepisy o elektronizacji w procedurze z wolnej ręki. Od 18 października 2018 r. komunikacja w postępowaniach o udzielenie zamówień publicznych odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Jak to będzie odbywało się trybie zamówienia z wolnej ręki.
Mamy zawartą umowę wieloletnią. Zostały przewidziane dawne zamówienia uzupełniające. Przetarg był powyżej progów unijnych. Umowa ta niedługo zostanie wyczerpana i będzie zachodziła konieczność przeprowadzenia procedury w trybie zamówienia z wolnej ręki. W związku z tym mam kilka pytań:
1. Czy jest możliwość wysłania przez zamawiającego pocztą elektroniczną (mailem) do wykonawcy zaproszenia do negocjacji (opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym czy nie?)?
2. Czy wykonawca może wybrać pocztę elektroniczną jako środek komunikacji elektronicznej, przy użyciu którego będzie mógł mu przekazać wymagane dokumenty lub oświadczenia podpisane lub poświadczone za zgodność z oryginałem kwalifikowanymi podpisami elektronicznymi wykonawcy?
3. Czy wszystkie dokumenty m.in. jedz wymagane przez Zamawiającego w zaproszeniu powinny zostać przekazane przez wykonawcę drogą elektroniczną?
4. Czy może należałoby całą procedurę w trybie zamówienia z wolnej ręki przeprowadzić korzystając w tym zakresie z portalu zakupowego?
Jak powinno prawidłowo przeprowadzić procedurę z wolnej ręki. Za wszelką pomoc i radę w tym zakresie dziękuje.

Ten temat ma 2 odpowiedżi

Musisz być zarejestrowanym i zalogowany użytkownikiem aby przeglądać odpowiedzi w tym temacie


Zarejestruj się Zaloguj się
 
ODPOWIEDZ