Może jeszcze nie wszyscy z Państwa zauważyli, że portal UZP przeszedł metamorfozę. Zmiany te są widoczne zarówno w szacie graficznej, jak i w funkcjonalności. Jedną z ciekawszych funkcji udostępnionych przez UZP jest wyszukiwarka orzeczeń
Narzędzie dostępne jest na stronie https://orzeczenia.uzp.gov.pl/

Niewłaściwa pieczątka a odrzucenie oferty / KIO

Siała baba mak, nie wiedziała jak

Moderator: Janosik

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lenovosell

Niewłaściwa pieczątka a odrzucenie oferty / KIO

Post autor: lenovosell » 15 stycznia 2019, o 02:54

Dzień dobry :)
Pięknie proszę o pomoc/sugestię w poniższym zagadnieniu.
Postępowanie powyżej progów. Mam drugą ofertę pod względem punktacji.
W toku weryfikacji ofert, Zamawiający wezwał firmę X oraz mnie do złożenia wyjaśnienia treści złożonej oferty na podst. art 87 ust.1., z wyznaczonym terminem, pod rygorem odrzucenia oferty. Ja swoje wyjaśnienia przesłałem terminowo.
Pod jednym adresem mieszczą się 2 firmy - firma X Sp.z o.o (firma która składała ofertę) i Y Sp. z o.o. (firma mieszcząca się pod tym samym adresem, z innym numerem NIP, inną formą prawną i innym zarządem, nie związana ze złożoną ofertą.).
Oferent z firmy X omyłkowo - w powyższych wyjaśnieniach do wezwania na podst art 87 ust 1 - podbił odpowiedż pieczątką firmy Y, czyli firmy która nie brała udziału w postępowaniu, jednakże podpisał się i przybił swoją pieczątkę imienną - identyczną jak w ofercie (pomyłka dotyczy tylko pieczątki firmy). Do oferty załączył również KRS podmiotu Y (a powinien podmiotu X).
Nikt nie zauważył tego wcześniej - wpadłem na to dopiero po wyborze oferenta - firmy X.
I teraz moje pytanie - czy jest to podstawą do złożenia odwołania do KIO na nieodrzucenie oferty oferenta X z powodu wadliwego i nieterminowego uzupełnienia dokumentów (złożenia wyjaśnień?) oraz załączenia błędnego odpisu KRS?

Ten temat ma 3 odpowiedżi

Musisz być zarejestrowanym i zalogowany użytkownikiem aby przeglądać odpowiedzi w tym temacie

Zarejestruj się Zaloguj się

ODPOWIEDZ