art. 26 ust. 2b

Siała baba mak, nie wiedziała jak.
Kati

art. 26 ust. 2b

Postautor: Kati » 9 sierpnia 2011, o 12:01

Jeżeli wykonawca wskazał w wykazie osób na spełnienie warunku - osobę z uprawnieniami, którą dysponuje na podstawie umowy zlecenia, to czy powinien przedstawić pisemne oświadczenie podmiotu ( osoby z uprawnieniami?). Jeżeli nie ma oświadczenia w ofercie, to na jakiej podstawie wezwać do uzupełnienia?

Awatar użytkownika
Max

Re: art. 26 ust. 2b

Postautor: Max » 9 sierpnia 2011, o 12:07

Nie ma takiej potrzeby.

Awatar użytkownika
Janosik
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Janosik » 9 sierpnia 2011, o 13:47

Podstawą żądania takiego dokumentu są przepisy ustawy Pzp. Przepisy w tym względzie są dokładne i przejrzyste. Wykonawca powołując się na zasoby innego podmiotu musi wykazać.... Nie ma tu ani słowa o tym, że aktualnie z danym podmiotem jest podpisana jakaś umowa. Tu decydujące jest, czy ten zasób jest "obcy" czy "swój".
Jak mam podpisaną umowę z firmą A to nie oznacza to, że zasoby należące do tej firmy są moimi zasobami. Tak samo jak to, że moje zasoby nie są zasobami tej firmy. Ta prosta sprawa przysparza dość dużo wątpliwości interpretacyjnych i to całkiem niepotrzebnie. UZP też nie pomaga wydając opinie nt. dysponowania bezpośredniego i pośredniego. Te opinie są powtarzane bez ładu i składu i tylko większy z tym zamęt.

Tu wystarczy obecne brzmienie ustawy.

Jak w ustawie będzie wzmianka...chyba, że zasoby są akurat w dyspozycji wykonawcy ... to będę traktował to, że nie trzeba, a dopóki tego nie ma to trzeba czytać i stosować ustawę Pzp i nie ma, że boli.

nesia78

Postautor: nesia78 » 9 sierpnia 2011, o 19:41

No tak Janosiku łatwo się mówi, ale jak wezwiemy go do uzupełnienia dokumentu a on nie uzupełni to co wykluczysz a gostek się odwoła i KIO uzna, że wezwanie było bezzasadne do Wykonawca dysponuje. I znów powtórka z rozrywki. Według mienie nie trzeba wzywać ja wpisze umowa zlecenie przecie dysponuje i mnie to wystarczy ma udowodnić i udowodnił. A jak napisze że pracownik własny to wezwiesz aby ci przedstawił umowę o pracę?

Wróć do „Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego”