energia elektryczna

Siała baba mak, nie wiedziała jak.
bittersweet
Posty: 69
Rejestracja: 27 maja 2011, o 08:42

energia elektryczna

Postautor: bittersweet » 28 września 2011, o 12:57

Witam.

Proszę o pomoc. Sprawa wygląda tak:

Kompleksowa dostawa energii elektrycznej (sprzedaż i dostawa).

Zamawiający (szpital) posiada kilka budynków w różnych taryfach tj B23, C11 , G11.

Taryfa B23 (Szpital, administracja i oddziały) - w. szacunkowa roczna 530 000
C11 (oczyszczalnia i magazyn) - w. szacunkowa roczna 10 000 zł
G11 (budynki mieszkalne)- w. szacunkowa roczna 1 000 zł
Planowana umowa na 1 rok.

Czy można zrobić p. nieograniczony tylko na B23, a na C11 i G11 poza ustawą- art. 6a? Ewentualnie B23 i C11 razem PN a G11 poza ustawą- art. 6a ?
G11 to jest ułamek wartości a przysparza problemów.


pozdrawiam

Grzegorz B.
Posty: 4222
Rejestracja: 4 września 2008, o 12:09
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: energia elektryczna

Postautor: Grzegorz B. » 28 września 2011, o 14:06

Podstaw do odrębnego szacowania nie widzę, ale art. 6a jest dla ludzi (i obie drobne części w nim się zmieszczą). Nie widzę też problemu w jednym przetargu z trzema różnymi taryfami ;)
Grzegorz Bednarczyk w szponach zamówień
ostatnia aktualizacja "szponów": 15 grudnia - O działalności edukacyjnej UZP

bittersweet
Posty: 69
Rejestracja: 27 maja 2011, o 08:42

Re: energia elektryczna

Postautor: bittersweet » 28 września 2011, o 14:18

Grzegorz B. pisze:Podstaw do odrębnego szacowania nie widzę, ale art. 6a jest dla ludzi (i obie drobne części w nim się zmieszczą). Nie widzę też problemu w jednym przetargu z trzema różnymi taryfami ;)


W G11 z tego co wiem Wykonawcy nie gwarantują ceny przez okres umowy.

Awatar użytkownika
molly_
Posty: 2670
Rejestracja: 8 września 2008, o 09:26
Lokalizacja: śląsk

Re: energia elektryczna

Postautor: molly_ » 28 września 2011, o 14:23

Nawet jeśli.. (choć akurat mamy taką umowę i to nie jest prawdą) - to Ty jesteś autorem umowy a wykonawcy jak się nie podoba, to albo nie startuje albo molestuje zamawiającego by zmienił zapisy.
Wydaje mi się, że szkoda czasu i energii by to rozbijać, poza tym wykonawcy chętniej biorą większe zamówienia, również w tym sektorze.

bittersweet
Posty: 69
Rejestracja: 27 maja 2011, o 08:42

Re: energia elektryczna

Postautor: bittersweet » 28 września 2011, o 14:39

Może wprowadzono mnie w błąd. Myślę, że 1 tysiąc złotych jest niczym w porównaniu do 540 tysięcy :).

Czyli byłaby opcja Stałości cen sprzedaży za energię elektryczną z możliwością zmiany w przypadku zmiany akcyzy i Vat?
Dystrybucja to już z tego co się orientuję inna para kaloszy i tutaj wchodzi w grę taryfa OSD która jest aktualizowana URE

Awatar użytkownika
molly_
Posty: 2670
Rejestracja: 8 września 2008, o 09:26
Lokalizacja: śląsk

Re: energia elektryczna

Postautor: molly_ » 28 września 2011, o 14:51

bittersweet pisze:Czyli byłaby opcja Stałości cen sprzedaży za energię elektryczną z możliwością zmiany w przypadku zmiany akcyzy i Vat?


No pewnie, Ty rządzisz, Ty decydujesz ;-)

SławekP
Posty: 3437
Rejestracja: 29 września 2008, o 08:37
Lokalizacja: Gdańsk

Re: energia elektryczna

Postautor: SławekP » 28 września 2011, o 20:21

wazne jest aby zamawiajacy byli swiadomi ze chca kupic to co zamawiaja a nie to co wykonawca chce im sprzedac. Jak sie nie uda w postepowaniach nic nabyc to bedzie WR mozliwa.


Wróć do „Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 6 gości