potwierdzenie dokumentu "za zgodność z orygninałem"

Siała baba mak, nie wiedziała jak.
p.g.

potwierdzenie dokumentu "za zgodność z orygninałem"

Postautor: p.g. » 3 sierpnia 2012, o 09:31

Wykonawca opiera się na potencjale finansowym innego podmiotu. Pisemne zobowiązanie złożono w oryginale.
Natomiast informacja z banku jest w formie kopii potwiedzonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę
(nie przez podmiot udostępniający swój potencjał).

Pytanie: Czy wykonawca może potwierdzić taki dokument za zgodność z oryginałem czy może to zrobić tylko podmiot udostępniający swój potencjał.

Rozporządzenie stanowi:  "W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów, o których mowa w § 1 ust. 2 i 3, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem przez wykonawcę lub te podmioty."

Nie wiem jak zinterpretować te "lub"

Grzegorz B.
Kontaktowanie:

Re: potwierdzenie dokumentu "za zgodność z orygninałem"

Postautor: Grzegorz B. » 3 sierpnia 2012, o 10:48

Rozporządzenie jest napisane ciut dziwnie, a gdy parę miesięcy temu sprawdzałem temat w wyrokach KIO, przeważała opinia, że w tej sytuacji jednak podmiot powinien potwierdzić za zgodność. Inna sprawa, że najprostszym rozwiązaniem jest upoważnienie przez podmiot (choćby w samym zobowiązaniu) wykonawcy do potwierdzania za zgodność dokumentów dotyczących podmiotu, wówczas nie ma wątpliwości (w zasadzie zatem, w takiej sytuacji można wezwać wykonawcę do uzupełnienia jednego albo drugiego, jak mu wygodniej) :)
Grzegorz Bednarczyk w szponach zamówień
ostatnia aktualizacja "szponów": 15 grudnia - O działalności edukacyjnej UZP

p.g.

Re: potwierdzenie dokumentu "za zgodność z orygninałem"

Postautor: p.g. » 7 sierpnia 2012, o 11:24

Dzięki za odpowiedź.

Wróć do „Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego”