oświadczenie zamiast referencji

Siała baba mak, nie wiedziała jak
kinio
Posty: 387
Rejestracja: 8 września 2008, o 12:20
Imię i nazwisko: Marcin Kalmus
Kontaktowanie:

oświadczenie zamiast referencji

Postautor: kinio » 1 lipca 2013, o 10:56

Witam
zgodnie z par. 1 ust. 2 pkt 3 Rozporządzenia w sprawie dokumentów... wykonawca może przedłożyć Zamawiającemu na potwierdzenie że wskazane dostawy wykonał należycie "oświadczenie wykonawcy – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia"

czy dobrze rozumiem ze wykonawca składając oświadczenie musi wykazać istnienie uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze, a jeżeli tego nie zrobi Zamawiający nie może uznać takiego oświadczenia za wystarczające i wezwać do uzupełnienia poświadczeń lub wyjaśnienia tych przyczyn?


jomar
Posty: 30
Rejestracja: 22 stycznia 2009, o 11:07
Imię i nazwisko:

Re: oświadczenie zamiast referencji

Postautor: jomar » 1 lipca 2013, o 12:25

U nas złożył oświadczenie bez podania przyczyn takiego postępowania, stąd wezwaliśmy do wyjaśnienia, jakie to obiektywne przyczyny uniemożliwiły złożenie dowodów - referencji.
Wykonawca złożył wyjaśnienie z podaniem przyczyny i jest ok. Ofertę sprawdzała konkurencja i nie kwestionowała takiego postępowania i złożonych wyjaśnień.


kinio
Posty: 387
Rejestracja: 8 września 2008, o 12:20
Imię i nazwisko: Marcin Kalmus
Kontaktowanie:

Re: oświadczenie zamiast referencji

Postautor: kinio » 1 lipca 2013, o 13:39

oczywiste ze jeśli Wykonawca wyjaśni jakie uzasadnione obiektywne przyczyny uniemożliwiły złożenie poświadczeń to ok, ale uznałbyś za taka przyczynę urlop pracownika olbrzymiej ogólnopolskiej firmy na rzecz której dostawy były realizowane, co uniemożliwiło uzyskanie poświadczeń?Wróć do „Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości