sumowanie zamówień

Siała baba mak, nie wiedziała jak

Moderator: Janosik

ODPOWIEDZ
Margota
Posty: 395
Rejestracja: 24 czerwca 2016, o 08:27

sumowanie zamówień

Post autor: Margota »

Witam. Jesteśmy Miejskim Ośrodkiem Zdrowotnym. Kupujemy między innymi szczepionki. Zrobiliśmy w tym roku jeden planowany przetarg nieograniczony na ich zakup. Mamy teraz z kolei taki problem. Urząd Miasta ogłosił konkurs na dostawę szczepionek na grypę. Dał na złożenie oferty 14 dni. My musimy najpierw sami je kupić żeby złożyć ofertę dla Urzędu. Szacowana wartość zamówienia ok. 120 000 tys. Czy w takiej sytuacji musimy sumować wartość obu zamówień? Wydaje mi się, że nie, ponieważ to zamówienie nie było przez nas planowane. Jest to zamówienie nowe, wynikające z ogłoszenia które niespodziewanie wystawił Urząd Miasta.
Problem jest jeszcze taki, że już raz Urząd zrobił w tym roku taki konkurs - na szczepionki przeciwko pneumokokom. Wartość zamówienia 30 000 zł. Jako, że nie było to zamówienie planowane przeprowadziliśmy zapytanie ofertowe i nie łączyliśmy jego wartości z planowanym przetargiem nieograniczonym.
Wychodzi więc na to, że:
1) zrobiliśmy jeden przetarg na szczepionki w połowie roku (ponieważ ich zakup był planowany),
2) na początku roku zrobiliśmy jedno zapytanie ofertowe na szczepionki przeciwko pneumokokom (wynikające z konkursu na zakup szczepionek ogłoszonego przez Urzędu Miasta) i było to zamówienie nieplanowane, gdyż o tym, że Urząd Miasta rozpisze konkurs nie mogliśmy wiedzieć/przewidzieć. Potraktowaliśmy je jako odrębne zamówienie.
3) chcemy zrobić kolejne zapytanie ofertowe na zakup szczepionek na grypę (kolejny konkurs na zakup ogłoszony przez Urząd Miasta) tylko zastanawiamy się czy sumować tutaj wartość zamówienia z pozostałymi? Chyba nie, ponieważ to zamówienie również nie było planowane, i nie mogliśmy przewidzieć, ze Urząd Miasta rozpisze konkurs i że da tak krótki termin na złożenie oferty. Chcemy więc przeprowadzić zapytanie ofertowe poza Ustawą.
Czy nasze rozumowanie jest dobre? Czy możemy wszystkie trzy postępowania potraktować jako odrębne zamówienia?

Ten temat ma 2 odpowiedżi

Musisz być zarejestrowanym i zalogowany użytkownikiem aby przeglądać odpowiedzi w tym temacie


Zarejestruj się Zaloguj się
 
ODPOWIEDZ